Peerka v Boně!

Je to tam! Od října budu (dá-li Pán Bůh) pracovat na pozici Peer konzultantky v organizaci Bona o.p.s. v Praze. ( https://www.bona-ops.cz/ ) Je to organizace, která více než dvacet let poskytuje odbornou pomoc a podporu lidem se zkušeností s duševním onemocněním i jejich blízkým. Budu součástí multidisciplinárního týmu. Moje role bude doprovázet klienta na cestě ke zotavení, povzbuzovat a inspirovat klienta prvky ze svého příběhu, předávat zkušenosti se zotavením a sdílet se. Je to vztah spíše „partnerský“ než terapeutický, ale jistou formu terapie takovýto vztah peer-klient přináší. Rozhodně je to vztah rovnocenný – já i klient máme zkušenost s duševním onemocněním.

Přiložím zde starší článek, který roli a pozici Peerů (v reformě psychiatrie) popisuje: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/chranene-bydleni-vila-jitka-peer-konzultant-psychiatrie-psychiatricka-reforma-dusevni-zdravi.A181022_164807_domaci_linv

Kéž by mi nová práce přinesla osobní růst, dozrání i přes zdravotní překážky. Kéž bych si mohla dokázat, že taky někdy něco zvládnu. Že se na sebe mohu spolehnout. „Kéž by staré zkušenosti uschly a nové začaly kvést.“

Šest let jsem studovala medicínu, studuji Pražskou psychoterapeutickou fakultu, třetím rokem jsem frekventantka psychodynamického psychoterapeutického výcviku, ale ta hlavní kvalifikace pro toto povolání bylo sedm let boje s duševním onemocněním završené Základním kurzem pro peer konzultanty v péči o duševní zdraví.

„Černé na zeleném!“

Musím se přiznat, že se do práce těším, ale zároveň mám velký respekt! Nejen že budu v intenzivnějším kontaktu s lidmi s duševním onemocněním, ale taky hlavně budu zpět v Praze a bude na mě kladen nárok si to všechno nějak uspořádat, najít si v tom nějaký režim, aby to pro mě nebylo likvidační, ale naopak motivační a rozvíjející, abych po pár dnech v práci neodpadla (i to se samozřejmě může stát), ale věřím, že po těch letech neúspěchů musí jednou přijít šance to zkusit všechno znovu a jinak. Sama si vnitřně kladu na srdce „Alenko, pokoru!“. Tak snad to klapne. Držte mi palce! 🙂

Co se děje ještě kolem mě je, že jsem byla pozastavit živnost na dobu neurčitou v oblasti finančního poradenství, naštěstí na to mají jednotný elektronický formulář a se šikovnou paní na živnostenském úřadě v Jihlavě se to zvládlo vyplnit za pár minut. Tudíž nemusím obíhat finanční úřad, zdravotní pojišťovnu a sociální správu.

V září mě čeká pět dní v Adršpachu s psychoterapeutickým výcvikem. Jinak budu mít každý týden individuální psychoterapii, občas návštěva psychiatryně. Do toho každodenní vycházky s Kory, pár doutníků a některé povinnosti. A v říjnu se začnu v nové práci zaučovat.

Držím palce i vám, ať se cítíte dobře a je vám fajn!

Jako v máku se ukrývá spousta semínek i ve mně se ukrývá spousta možností a byla bych vděčná, kdyby v budoucnu z nějakých semínek začaly nové možnosti růst a byly v mém životě hmatatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *